Состојки: Крем со вкус на чоколадо 57% (шеќер, растителна палмина маст, какао прав со смалени масти 7%, сурутка во прав, арома); Пченично брашно, шеќер, млеко (лактоза), растителна палмина маст, емулгатор: лецитин Е322,  боја: карамел. Производот содржи алергени состојки: пченичен глутен, соин лецитин.

Може да содржи траги од лешник.

Да се чува на суво и ладно место.