Состојки: Крем со вкус на портокал 57% (шеќер, растителна палмина маст, сурутка во прав, арома портокал); Пченично брашно, шеќер, млеко (лактоза), растителна палмина маст, емулгатор: лецитин Е322.

Производот содржи алергени состојки: пченичен глутен, соин лецитин.

Да се чува на суво и ладно место.